زغال بلوط در تهران به طور رایگان میان مردم عرضه شد

هیدروژن روزانه به عنوان گاز و مایع توسط بسیاری از صنایع از جمله صنعت نفت، حمل و نقل و در فرآیندهای تولید برای تولید مواد شیمیایی، مواد غذایی و الکترونیک استفاده می شود.

تبدیل زغال بلوط در تهران به هیدروژن و سایر محصولات ارزشمند، روشی همه کاره و تمیز را ارائه می دهد. گازی شدن زغال سنگ را به اجزای شیمیایی اصلی آن تجزیه می کند.

در گازیفایرهای مدرن، زغال سنگ معمولاً در معرض بخار و مقادیر هوا یا اکسیژن به دقت کنترل شده تحت دما و فشار بالا قرار می گیرد.

تحت این شرایط، مولکول‌های زغال سنگ از هم جدا می‌شوند و واکنش‌های شیمیایی را آغاز می‌کنند که معمولاً گاز سنتز (گاز سنتز)، هیدروژن، مونوکسید کربن و سایر ترکیبات گازی را تولید می‌کنند.

سپس هیدروژن را می توان گرفت و ذخیره کرد. 20 درصد از تولید هیدروژن از فرآیندهای زغال سنگ به گاز حاصل می شود. ژاپن و استرالیا استراتژی های تولید هیدروژن را با استفاده از زغال سنگ به عنوان محصول منبع اولیه دنبال می کنند.

«استراتژی پایه هیدروژن» ژاپن قصد دارد از سوخت‌های زغال سنگی استفاده کند که با گازی شدن و تبدیل کاتالیزوری کربن زدایی می‌شوند و سوخت هیدروژنی را فراهم می‌کنند.

یک پروژه پیشنهادی تبدیل به گاز زغال سنگ در استرالیا از تولید گاز مصنوعی از سوزاندن زغال سنگ تحت فشار بالا استفاده می کند، سپس مونوکسید کربن تولید شده را با بخار به دی اکسید کربن تبدیل می کند و هیدروژن را جدا می کند.

از دیگر مصرف کنندگان مهم زغال سنگ می توان به پالایشگاه های آلومینا، تولیدکنندگان کاغذ و صنایع شیمیایی و دارویی اشاره کرد.

زغال سنگ یک عنصر ضروری در تولید محصولات تخصصی است، از کربن فعال مورد استفاده در فیلترها برای تصفیه آب و هوا و در دستگاه های دیالیز کلیه گرفته تا فیبر کربن، ماده بسیار قوی اما سبک وزن مورد استفاده در ساخت و ساز.

همچنین در تولید فلز سیلیکون مورد استفاده برای تولید سیلیکون ها و سیلان ها استفاده می شود که به نوبه خود برای ساخت روان کننده ها، مواد دافع آب، رزین ها، لوازم آرایشی، شامپوهای مو و خمیر دندان استفاده می شود.

چندین محصول شیمیایی را می توان از محصولات جانبی زغال سنگ در صنعت زغال سنگ به مواد شیمیایی (CTC) تولید کرد. قطران زغال سنگ تصفیه شده در ساخت مواد شیمیایی مانند روغن کرئوزوت، نفتالین، فنل و بنزن استفاده می شود.

گاز آمونیاک به دست آمده از کوره های کک برای تولید نمک های آمونیاک، اسید نیتریک و کودهای کشاورزی استفاده می شود. هزاران محصول مختلف دارای زغال سنگ یا محصولات جانبی زغال سنگ هستند: صابون، آسپرین، حلال، رنگ، پلاستیک و الیاف، مانند ابریشم مصنوعی و نایلون.