کاشت اتصالات پلی اتیلن پیچی به جای درخت در روز درختکاری

تولیدکنندگان لوله پلی اتیلن یک سیستم جامع را برای اطمینان از سازگاری با طیف وسیعی از اتصالات و قطعات ابداع کرده اند. قبل از بررسی مجموعه، با اتصالات لوله پلی اتیلن آشنا شوید.

اگر خود را با اتصالات پلی اتیلن پیچی معرفی کنید، برای پروژه بعدی خود آمادگی بیشتری خواهید داشت. یک بحث عمیق در مورد لوله های پلی اتیلن و اتصالات لوله پلی اتیلن در این مقاله پوشش داده شد.

در پلیمریزاسیون اتیلن، پلی اتیلن (PE)، یک ماده ترموپلاستیک به دست می آید. به صورت کویل های نورد شده یا در طول های مستقیم تا 40 فوت، پلی اتیلن را می توان به دست آورد.

سیم پیچی برای قطرهای کوچکتر (6 اینچ OD) بیشتر از طولهای متوالی رایج است. لوله های پلی اتیلن در طیف گسترده ای از ضخامت دیوار بر اساس سه سیستم مختلف اندازه گیری در دسترس هستند:

  • اندازه لوله آهنی قطر داخلی، IPS-ID (SIDR)
  • ابعاد لوله تعیین شده توسط قطر بیرونی ثابت (DR)
  • اندازه لوله مسی قطر خارجی (CTS)

در سیستم های لوله استفاده از اتصالات یا آداپتور برای اتصال قطعات مستقیم لوله یا لوله، تغییر شکل یا اندازه خط یا لوله و تنظیم (یا اندازه گیری) جریان سیال رایج است.

اتصالات

اتصالات لوله ساخته شده از پلی اتیلن (PE) اتصالات لوله پلی اتیلن هستند. اکثر محصولات تولید کنندگان اتصالات مکانیکی برای اتصال لوله های پلی اتیلن به لوله های ساخته شده از مواد دیگر ارائه می دهند. برای اتصال لوله ها می توانید از اتصال دهنده های فلنج یا دوبیتی های انتقالی استفاده کنید.

به دلیل سهولت نصب، وزن سبک و حمل و نقل، به سرعت از سهم بازار لوله های سنتی مانند لوله های سفالی و سیمانی پیشی گرفته است.

انعطاف پذیری زیادی با لوله پلی اتیلن وجود دارد. بسته به ضخامت دیواری که در آن قرار دارد، می توانید آن را تا شعاع حدود 30 برابر قطر اسمی آن یا کمتر خم کنید.

به عنوان مثال، می توانید یک لوله پلی اتیلن 12 اینچی را به شعاع 32 فوت در میدان تبدیل کنید. . بسیاری از اتصالات مورد نیاز برای تغییر جهت سیستم های لوله کشی را حذف می کند. علاوه بر این، نصب را ساده می کند.